Blog

Sprawdzony zespół muzyczny

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej osoby. Czasami pary zastanawiają się, czy wypada urządzić wesele w sylwestra, biorąc pod uwagę, iż członkowie rodziny najczęściej mają już jakieś plany.

Drodzy młodzi narzeczeni, nie bójcie się urządzać wesela w sylwestra. Może to być świetna okazja do tego, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi i spędzić tę noc na wspólnej zabawie. Dodatkowo symbolika jest wyjątkowo wymowna: rozpoczynanie wspólnego życia wraz z nowym rokiem. Z kolei o fantastyczną zabawę na parkiecie zadba nasz zespół muzyczny, który prowadzi imprezy i wesela na wysokim poziomie, dbając nie tylko o wspaniałą atmosferę i zapewniając fantastyczną muzykę, ale również organizuje wyjątkowe zabawy dla gości.

Większość par w ramach przygotowań do swojego ślubu i wesela, chodzi na naukę tańca.

Drodzy młodzi zakochani, możecie wykorzystać tę szansę i nie tylko nauczyć się tradycyjnego walca angielskiego, ale również przygotować wyjątkowy indywidualny układ taneczny i zaskoczyć gości pokazem tanecznym. Będzie to z pewnością wyjątkowe widowisko, a goście będą zachwyceni. O to, czy zespół będzie w stanie zagrać piosenkę, nie musicie się martwić. Nasz zespół stale poszerza swój repertuar i dostosowuje utwory na pierwszy taniec w pełni do życzeń i potrzeb pary młodej.

Wiele par ma mętlik w głowach jeśli chodzi o wybór pierwszego tańca.

Jeżeli jednak macie swoją ukochaną piosenkę, to polecamy uzgodnić z zespołem, aby ją zagrał. Jeśli jednak nie chcecie takiego rozwiązania, to możemy podpowiedzieć,  że dobrym rozwiązaniem jest dobranie piosenki spokojnej do rytmu walca. I tutaj nie musicie uciekać się do standardów, jakie są proponowane na kursach tańca. Wiele współczesnych piosenek jest również do tego rytmu, możecie zaskoczyć gości i zatańczyć do piosenki, która od niedawno jest znana, lub też nieznana, i zatańczyć do niej walca niczym na wielkim balu. Oczywiście nie zapomnijcie porozmawiać z zespołem, aby zagrał tą piosenkę.

Jest to dosyć częste pytanie, co się tak naprawdę opłaca: kucharka, która kieruje przygotowaniem całego jedzenia, czy catering, który się tym zajmie.

Pamiętajcie, że zawsze warto ułożyć menu wspólnie. Zalety wzięcia kucharki są takie, że zazwyczaj jest nieco taniej. Jednak trzeba się liczyć też z tym, że niektóre kucharki wymagają, aby były osoby do pomocy. W tym wypadku zazwyczaj jest to rodzina, która na samo wesele przychodzi bardzo zmęczona. W sytuacji, gdy znajdziecie dobry catering, koszty mogą się okazać takie same jak przy kucharce, a pracy znacznie mniej i lepsza kondycja na weselu. Oczywiście o udaną zabawę będzie dbał zespół.

W niektórych regionach naszego kraju wesele dwudniowe jest wręcz obowiązkowe bo to tradycja.

Faktem jest jednak, że koszty są znacznie większe niż przy jednodniowym. Wiele par obawia się również, że pierwszy dzień może być sztywny i dlatego warto zrobić dwudniowe, aby goście mogli poszaleć, chociaż wiele osób w drugi dzień odjeżdża. Pamiętajcie, że podstawa udanego wesela to nie tylko dobre jedzenie, ale przede wszystkim zespół, który zapewni wyśmienitą zabawę i atmosferę. A na drugi dzień możecie odpocząć przy obiedzie z rodziną lub wszystkimi gośćmi.

Wiele par planując wesele, zastanawia się nad zabawami dla najmłodszych uczestników wesela, tym bardziej jeśli w rodzinie jest sporo dzieciaczków.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie na sali dziecięcego kącika do zabaw, w którym najmłodsi będą mogli porysować, pobawić się balonami lub też innymi gadżetami. Rodzice będą łatwo i szybko mogli zlokalizować swoje pociechy i mieć na nie oko. A o rewelacyjną zabawę taneczną i konkursy również dla dzieci zadba nasz zespół muzyczny, który profesjonalnie i nietuzinkowo prowadzi każdą imprezę.

W wielu rejonach Polski na weselu w pewnym momencie na sali pojawia np . wiejski stół, lub kącik z różnymi alkoholami.

Jakiś czas temu z kolei zaczęły się pojawiać również czekoladowe fontanny z owocami jako atrakcje. Jest to jeden z najlepszych pomysłów na urozmaicenie wesela, gdyż zawsze przyciąga gości i cieszy podniebienia, wywołuje uśmiechy na twarzy szczególnie u dzieci. Czekoladowa fontanna może być fantastycznym uzupełnieniem zabawy i doskonałej atmosfery wesela, o którą od początku do końca będzie dbał nasz zespół muzyczny, grający również na weselach w Bydgoszczy.

Wiele sal weselnych jest już gotowych, nie trzeba ich ubierać.

Zdarza się jednak, że można dokonać wyboru: albo samemu się załatwi dekoracje, albo lokal już się tym zajmuje. Są też takie miejsca, przy których musi być ktoś z zewnątrz wynajęty do dekoracji. No ale gdy mamy wybór, to czy w zasadzie warto szukać dekoratora, który ubierze salę? Cóż, jeśli chcecie by sala na Wasze wesele była wyglądała wyjątkowo, a nie tak jak u kilkunastu czy kilkudziesięciu par, to warto. Zawsze możecie poszukać inspiracji i je połączyć w jedną koncepcje, dogadać do z dekoratorką. Dzięki temu sala będzie niepowtarzalna, a to będzie również sprzyjać dobrej atmosferze w czasie wesela, o którą w głównej mierze będzie dbał zespół!

Większość lokali zaoferuje wam kilka gotowych zestawów posiłków, które będą podawane przez cały czas trwania zabawy weselnej z zespołem .

Zazwyczaj są to tradycyjne potrawy, które przypadną do gustu większości gości. Musicie tylko zdecydować, jakie menu wybierzecie. Jeśli jednak wasi goście są otwarci na nowości, możecie eksperymentować z nietypowymi potrawami, komponując własne menu na przykład z dań kuchni orientalnej. Goście z pewnością docenią wasze innowacyjne podejście. A odpowiednia oprawa do takich dań to oczywiście muzyka na żywo. Nie zapomnijcie więc o zespole!

Jak każda inna część składowa wesela i tort weselny tak jak zespół weselny  jest ważnym elementem.

Zanim zdecydujecie się na cukiernię, która go wykona, dobrze jest sprawdzić jakie ma opinie lub po prostu samemu skosztować jej wypieków. Pamiętajcie, że ważne jest, aby określić liczbę gości. W ten sposób cukiernik będzie dokładnie wiedział, jakiej wielkości tort wykonać. Do was będzie już tylko należeć wybór wzoru lub przedstawienie własnego projektu. Weselny tort należy zamówić odpowiednio wcześnie, podobnie jak zespół, który po torcie zadba o spalenie nadprogramowych kalorii.

Pierwszy taniec to sprawa poważna. Z pewnością wiąże się on z odrobiną stresu, warto więc być dobrze przygotowanym.

Wybierzcie szkołę tańca lub instruktora, który ma dobre opinie. Możecie również umówić się na lekcję próbną, żeby sprawdzić czy nauczyciel sprosta waszym wymaganiom. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór piosenki. Macie ochotę na eleganckiego walca, zmysłową rumbę, a może ogniste tango? A co powiecie na pierwszy taniec weselny z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu muzycznego? Dogadajcie z zespołem te kwestię, na pewno z przyjemnością zaakompaniują waszemu pierwszemu tańcowi.

Planowanie ślubu przez profesjonalną firmę ma niewątpliwie wiele zalet.

Odciąży parę młodą, zmniejszając ilość czekających ją obowiązków, zagwarantuje profesjonalną oprawę muzyczną z dobrym zespołem i resztę obowiązków od A-Z, a cały ślub i wesele odbędzie się zgodnie z najnowszymi trendami. Postawienie na firmę z pewnością niesie za sobą dużą dawkę komfortu. Jednak jeśli lubicie, aby wszystko odbywało się po waszej myśli, a samodzielne decyzje sprawiają wam satysfakcję, musicie koniecznie wziąć sprawy w swoje ręce. Nie zapomnijcie oczywiście o zamówieniu zespołu, który umili weselną zabawę.

Można wybierać spośród luksusowych limuzyn, zabytkowych kabrioletów, modeli sportowych czy też nietypowych aut oferowanych przez różne firmy.

Opcji istnieje nieskończenie wiele. Pod uwagę z pewnością należy wziąć budżet oraz wasze osobiste upodobania. Lubicie klimatyczne przejażdżki? Zatem idealnym wyborem będzie zabytkowe auto. A może jesteście fanami prędkości? Wtedy zdecydujcie się na sportowy wóz. A co powiecie na romantyczną przejażdżkę dorożką? Bez względu na środek transportu na miejscu możecie liczyć na świetną zabawę z zespołem.

Wesele zazwyczaj trwa jeden lub dwa dni, zatem najrozsądniej wydaje się wybrać prawdziwe kwiaty, które bez problemu przez ten czas zachowają świeżość, ciesząc gości barwnymi kolorami i zapachem.

Jednak jeśli zdecydujecie się na egzotyczną oprawę, sztuczne kwiaty są idealnym rozwiązaniem. Za niewielką cenę, w porównaniu do prawdziwych egzotycznych okazów, będą cieszyć oko zgromadzonych, zapewniając jedyną i niepowtarzalną atmosferę. Oczywiście zespół też zadba o nieszablonową oprawę muzyczną

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na jednodniowe wesele – wiadomo koszta organizacji są mniejsze.

Dwa dni zabawy pochłaniają o wiele więcej gotówki i oczywiście również energii. Należy się zastanowić, czy podoła się i finansowo, i logistycznie dwudniowej zabawie. A jeśli nie – to jeden dzień wesela może być równie rewelacyjny i zapamiętany do końca życia. Najważniejsza jest dobra muzyka – a o tą zadba zespół weselny. Nieważne, czy jeden dzień czy dwa – szaleństwa na parkiecie być muszą. I o to trzeba zatroszczyć się na samym początku.

Wcześniej wspomniane przez nas zabawy to tylko jedna z propozycji dodatkowych atrakcji. A takich może być całe mnóstwo.

Warto zadbać o aranżację sali (nasz zespół muzyczny na wesele zapewnia oświetlenie – reflektory, lampy ledowe, stroboskopy, a także doskonałe jakościowo nagłośnienie, dzięki czemu na sali powstanie idealny klimat do zabawy). Dobra kapela weselna dba też o to, by zachęcać gości do zabawy, przy organizować ciekawe konkursy, by podczas przyjęcia nie było nudno i ciągle coś się działo.

To kolejny problem, który zaprząta głowy parom organizującym wesele. Przygotowywać zabawy czy nie, jeśli tak – to jakie?

Tu nie ma nad czym się zastanawiać. Zawsze warto urozmaicić przyjęcie. A zabawy zawsze są formą dodatkowej atrakcji. Ważne, by były to zabawy ze smakiem, w dobrym guście. Zawsze można przed weselem porozmawiać z kapelą o tym, jakie konkursy może przygotować, można też przedstawić swoje pomysły i propozycje. Nasz zespół weselny daje parom młodym taką możliwość – wszystko można z nami omówić i ustalić.

Dawniej nie było tego problemu. Jeśli wesele, to tylko z zespołem, zwanym również orkiestrą weselną.

Współcześnie można zdecydować się też na DJ-a. Jednak to nie to samo, co muzyka na żywo. Przy niej zabawa zawsze jest lepsza i bardziej spontaniczna. Zespół prezentuje swoje własne aranżacje, może mieszać utwory, a w trakcie szaleństw na parkiecie organizować żywiołowe zabawy, które urozmaicą przyjęcie. Większość par młodych i gości weselnych przyznaje, że najlepiej bawi się przy muzyce zapewnianej przez zespół. Warto o tym pamiętać.

Wszystko zależy od zespołu, który zapewnia oprawę muzyczną podczas wesela.

Jednak warto wcześniej o ustalić i omówić. Wiadomo, że zawsze jest tak, że część Gości się bawi, a część biesiaduje za stołem. Jednak grająca na żywo kapela też potrzebuje chwili oddechu. Bloki muzyczne podczas wesela zwykle trwają około 20 – 25 minut.

Oprawa muzyczna podczas wesela to jeden z jego najważniejszych punktów. Jak więc wybrać repertuar? Co grać, czego nie?

Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Goście są różni, więc i muzyka musi być różna. Najlepiej na przyjęciach weselnych sprawdzają się repertuary będące połączeniem różnych stylów muzycznych – od lat 60, poprzez kolejne epoki aż po najnowsze przeboje, szybki i wolne utwory, piosenki popowe, rockowe i biesiadne. Dzięki takiej mieszance każdy znajdzie coś dla siebie. Nasz zespół weselny Bydgoszcz taką właśnie ofertę repertuarową zapewnia.

Tradycyjnie przyjęte jest, że w trakcie zabawy weselnej goście Państwa Młodych zamawiają dedykacje dla głównych bohaterów tego dnia.

Zespoły traktują to albo jako dodatkowe honorarium, które jest odliczane od opłaty albo zostaje ustawiona specjalna skrzyneczka, do której są wrzucane pieniądze z dedykacji, którymi będzie rozporządzać Młoda Para. Warto dogadać się z zespołem w tej kwestii jeszcze przed weselem.

Warto się zastanowić, czy poza samymi tańcami na parkiecie do białego rana nie zorganizować jeszcze jakichś rozrywek.

Zwykle o północy urządza się oczepiny z rzucaniem welonem lub bukietem przez Panią Młodą oraz krawatem bądź muszką przez Pana Młodego. Istnieje jeszcze wiele innych zabaw weselnych. Warto się z nimi dobrze zapoznać i ustalić je z zespołem, zwłaszcza gdy planuje się dwudniowe wesele.

To pytanie z pewnością zadają sobie wszytki pary, które planują w niedalekiej przyszłości wesele.

Rezerwacje – zarówno zespołu muzycznego, jak i sali, na której odbędzie się przyjęcie trzeba załatwić w pierwszej kolejności i to najlepiej rok, dwa przed planowany terminem wesela. Wtedy ma się pewność, że nigdy nie zajmie nam miejsca.